Dieta

Objawy anoreksji – co powinno wzbudzić nasz niepokój?

Objawy anoreksji mogą być bardzo wyniszczające dla organizmu.

Anoreksja to choroba, która często pojawia się u nastolatek i młodych kobiet, których celem jest zyskanie perfekcyjnego wyglądu, a co za tym idzie uwagi i akceptacji otoczenia. Sprawdź, jakie mogą być objawy anoreksji.

Anoreksja to jeden z typów zaburzenia odżywiania, które może mieć bardzo negatywny wpływ na stan zdrowia chorej. Najczęściej problem ten pojawia się u młodych osób, które nie akceptują swojego wyglądu i są zdeterminowane, by uzyskać perfekcyjną, szczupłą sylwetkę. Ten problem psychiczny zazwyczaj dotyka perfekcjonistów i osoby, które nie otrzymały odpowiedniej ilości ciepła i wsparcia w domu rodzinnym. Osoby chore bardzo długo zaprzeczają, że mają jakkolwiek problem. Mimo daleko posuniętego wychudzenia wciąż uważają, że są zbyt krągłe i dążą do “zbicia” wagi.

Najczęstsze objawy anoreksji:

  • obsesyjne kontrolowanie swojej wagi
  • zmniejszanie porcji spożywanych posiłków
  • ciągłe niezadowolenie ze swojego wyglądu
  • gotowanie dla rodziny i niespożywanie przygotowanych potraw
  • jedzenie w samotności
  • wyczerpujące ćwiczenia fizyczne
  • oszukiwanie głodu, np. przez częste picie wody czy żucie gumy
  • obniżenie nastroju, depresja

Fizyczne objawy anoreksji to:

  • pojawienie się charakterystycznego meszku na ciele
  • sucha, blada skóra
  • łamliwość włosów i paznokci
  • zaburzenia miesiączkowania
  • problemy hormonalne
  • znaczny spadek masy ciała
  • anemia
  • zaburzenie pracy serca

Pani Janina z Gliwic: Nie wiedziałam, że zachowanie mojej córki to objawy anoreksji

[pull_quote_center]Ania od dłuższego czasu zachowywała się dziwnie. Zamykała się w swoim pokoju, nie chciała z nami jeść obiadów, ale tłumaczyłam to trudnym pierwszym rokiem na studiach. Jednak po pewnym czasie zaczęłam zauważać, jak bardzo jest chuda, ale ona to zbywała, mówiła, że mi się przewidziało i że właśnie jest jej za dużo. Zaczęło mnie to martwić, ale nie wiedziałam, co z tym zrobić. Po pewnym czasie zabrałam ją do psychologa i tam padła diagnoza: anoreksja. Obecnie córka jest pod stałą opieką psychologa, jednak jej ciało jest bardzo wyniszczone. Szukałam jakiegoś pomysłu na to, by wesprzeć ją w zdrowieniu. W internecie znalazłam informację o teście, który pomaga w diagnozie stanu zdrowia. Zapisałam tam Anię i to był dobry pomysł. Dzięki badaniu dowiedziałam się, jakie są jej słabe punkty i co możemy zrobić, żeby czuła się lepiej. Obecnie córka przyjmuje przypisaną kurację i widzę, że ma lepsze włosy i paznokcie, skóra nabrała blasku. Jestem bardzo wdzięczna za tą pomoc.[/pull_quote_center]

[quote_box_center]Anoreksja to coraz częstszy problem, który łączy w sobie kwestie psychiczne i fizyczne. W obecnych czasach wiele osób nie wytrzymuje presji idealnego wyglądu i chce za wszelką cenę osiągnąć cel, którym jest zgubienie zbędnych kilogramów. Proces wychodzenia z zaburzeń odżywiania może być długi żmudny. W tej kwestii wsparciem może być sprawdzenie stanu zdrowia, ponieważ choroba ta wyniszcza narządy wewnętrzne. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają nowoczesnych rozwiązań diagnostycznych oraz chcą wiedzieć więcej o stanie swojego zdrowia. Anoreksja to poważna choroba, która wyniszcza organizm, dlatego też warto przeprowadzić test, by określić, jakie obszary wymagają wsparcia w postaci zmiany nawyków i kuracji opartej o oczyszczające i wzmacniające właściwości naturalnych preparatów. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jak również zupełnie bezbolesne. Po omówieniu jego wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, która wzmocni naturalne siły organizmu. Nie pozwól, by objawy anoreksji zniszczyły zdrowie twoje lub twoich bliskich – skorzystaj z możliwości, jakie daje nowoczesna diagnostyka!