Codzienne dolegliwości

Objawy hemoroidów – znak, że musisz zadbać o swoje zdrowie!

By 30 października 2015 No Comments

Objawy hemoroidów są często wstydliwe, dlatego nie każdy chory chce się przyznać, że ma ten problem. Często leczenie tej dolegliwości trwa bardzo długo i nie zawsze kończy się sukcesem. Co można zrobić, by odzyskać zdrowie? Dowiedz się więcej.

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu to bardzo częsty problem zdrowotny – szacuje się, że dotyka on co drugiego Polaka! Nabrzmiałe żyły puchną w kanale odbytu, jak również znajdować się w pobliżu otworu odbytu. Zarówno jeden, jak i drugi typ jest odczuwany jako bolesna dolegliwość. Powstawaniu hemoroidów sprzyja domunujacy obecnie siedzący tryb życia, nadwaga i otyłość oraz brak ruchu.

Objawy hemoroidów – w ten sposób dają o sobie znać:

  • krwawienie podczas wypróżniania
  • wypadanie guzków krwawniczych
  • swędzenie okolic odbytu
  • nietrzymanie stolca
  • brudzenie bielizny

Objawy hemoroidów mogą być bardzo dokuczliwe.
Czynniki, które sprzyjają powstawaniu hemoroidów:

  • dieta uboga w błonnik
  • częste zaparcia
  • spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej
  • ucisk w trakcie ciąży
  • obciążenie genetyczne

Objawy hemoroidów często mogą spędzać sen z powiek świeżo upieczonym matkom, ponieważ jest to częsta konsekwencja silnego parcia w trakcie porodu. Dodatkowymi czynnikami sprzyjającymi ich powstawaniu mogą być zmiany hormonalne zachodzące w ciele kobiety w trakcie ciąży, które sprawiają, że pogarsza się perystaltyka oraz ucisk powiększającej się macicy na jamę brzuszną.

Czy objawy hemoroidów muszą pojawić się u każdego z nas? Niekoniecznie! Jednak żeby zapobiegać żylakom odbytu, niezbędne staje się dbanie o swoje zdrowie oraz skuteczna profilaktyka. Warto pamiętać, jak ważne dla prawidłowej perystaltyki jet unikanie długiego siedzenia w jednej pozycji (np. przed komputerem) czy unikanie ćwiczeń fizycznych. Sprawną pracę jelit można również efektywnie wspomagać właściwie dobraną suplementacją.

Pani Grażyna z Łodzi: Objawy hemoroidów męczyły mnie codziennie!

[pull_quote_center]Nie pamiętam już dnia, żebym w trakcie wypróżnienia nie odczuwała bólu, pieczenia i dyskomfortu. Męczyłam się z tym bardzo, a jednocześnie wstydziłam się o tym porozmawiać nawet z lekarzem. Próbowałam różnych specyfików, ale to nic nie dawało, a czasem nawet pogarszało sytuację, bo wiele razy potem miałam jakieś reakcje alergiczne. W końcu kiedyś koleżanka podsunęła mi pomysł, że może pójdę na taki test, który diagnozuje przyczyny chorób. Na wizycie specjalista powiedział mi, co jest nie tak z moim zdrowiem oraz jakie znacznie dla mojego zdrowia mają toksyny, które się przez lata nagromadziły w organizmie. Od miesiąca stosuję przypisaną kurację, dzięki której już teraz czuję się lepiej, mam dużo energii, a i objawy hemoroidów znacznie się zmniejszyły. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i polecam ją innym.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Objawy hemoroidów mogą skutecznie utrudnić nam życie, jednak wiele osób bezskutecznie próbuje je zwalczyć stosując domowe sposoby lub też obciążając swój organizm farmaceutykami. Jednak bez poznania przyczyn dolegliwości pozbycie się żylaków odbytu może być niemożliwe. W celu poznania stanu swojego zdrowia oraz stopnia jego obciążenia szkodliwymi toksynami warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to skuteczna pomoc w walce z hemoroidami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz sprawdzonej metody dra Volla umożliwia określenie realnych przyczyn powstawania problemów zdrowotnych. Nez tego trwałe pozbycie się dolegliwości może być bowiem utrudnione. Wykonanie Testu nie powoduje żadnego dyskomfortu, jest bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Po jego wykonaniu doświadczony specjalista biomedycyny może dopasować indywidualną kurację, która pomoże w oczyszczeniu organizmu z toksyn i pozwoli na powrót do zdrowia.

Leave a Reply