Codzienne dolegliwości

Pasożyty u dzieci – zagrożenie, którego nie spodziewa się żaden rodzic

By 30 października 2015 No Comments

Czy wiesz, że ponad 90 proc. dzieci może mieć styczność z groźnymi dla ich zdrowia pasożytami? Niezależnie od stopnia dbania o higienę i zdrowego stylu życia pasożyty to wróg, który może zaatakować najmłodszych zupełnie niespodziewanie. Nie czekaj, dowiedz się, jak zadbać o zdrowie swojego dziecka.

Pasożyty u dzieci – te objawy powinny wzbudzić niepokój u rodziców

  • nocne moczenie się
  • zgrzytanie zębami
  • drażliwość, nerwowość
  • problemy z koncentracją
  • uciążliwe swędzenie
  • dłubanie w nosie
  • nagłe reakcje alergiczne

Często pasożyty u dzieci nie dają jednoznacznych objawów, dlatego wielu rodziców przez długo czas zmaga się z problemem swojego dziecka, jednak nie znajduje pomocy. Tymczasem bez określenia stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi toksynami dobranie skutecznych środków zaradczych może być utrudnione.

W celu chronienia zdrowia dzieci warto nie tylko zadbać o właściwą oczyszczającą i wzmacniającą suplementację, ale również zadbać o przygotowywanie posiłków, które będą w sobie zawierały składniki o właściwościach przeciwpasożytnicznych. Swoją oraz najmłodszych dietę warto rozszerzyć o warzywa takie jak czosnek, szczaw czy por oraz dodać przyprawy: tymianek, imbir czy szałwię.

Kolejną ważną kwestią jest gruntowne odrobaczanie organizmu wszystkich członków rodziny. Wbrew pozorom, ta kwestia nie powinna dotyczyć jedynie posiadaczy zwierząt domowych, ale również nas wszystkich, którzy na codzień mamy styczność z szkodliwymi drobnoustrojami, np. w publicznych toaletach czy na basenach. Nigdy nie mamy również całkowitej pewności, że nasze jedzenie (zwłaszcza owoce) jest od nich wolne. Dlatego tak ważne jest zapobieganie problemom z pasożytami oraz całościowa diagnostyka organizmu.

Pani Wioleta z Gliwic: Pasożyty u dzieci to jakaś plaga

[pull_quote_center]Bardzo bałam się, kiedy Stasio miał pójść do przedszkola. Miałam jakieś złe przeczucia… Niestety, wszystko się sprawdziło. Z dnia na dzień mój synek z pogodnego, zawsze uśmiechniętego dziecka stał się dzieckiem płaczliwym, niechętnym do zabawy. Zauważyłam, że często się drapie, ale myślałam, że to może jakaś alergia, że stresuje się przedszkolem. Jednak gdy po dwóch tygodniach nie widziałam poprawy, a byłam już zmęczona jego atakami histerii zaczęłam szukać pomocy. Przejrzałam wiele stron w internecie, aż natknęłam się na wzmiankę o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zainteresowałam się tym i zapisałam na wizytę. W Revitum specjalista dokładnie zdiagnozował syna i dowiedziałam się, że ma pasożyty. Przeraziłam się tym, ale odkąd stosuję kurację przypisaną dla Stasia, zauważyłam, że jest znaczny postęp – już nie budzi się z płaczem w nocy, chętnie wstaje do przedszkola i znowu ma ochotę na zabawę. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Pasożyty u dzieci mogą doprowadzić do poważnego spustoszenia w organizmie, dlatego nie można dopuścić, by zaatakowały jego organizm. W procesie poznawania stanu zdrowia najmłodszych oraz ich skutecznym diagnozowaniu pomocny będzie Test Obciążeń Organizmu, dzięki któremu zdobędziemy unikalną wiedzę na temat sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz poznamy sposoby skutecznej walki z obciążeniami zagrażającymi zdrowiu dziecka – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki organizmu, które umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych na poziomie komórkowym. Dzięki temu mamy wgląd we wszystkie negatywne procesy, które zachodzą w ciele dziecka i możemy je skutecznie eliminować. Wykonanie Testu jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne; nie trzeba również poświęcać na nie wiele czasu, ponieważ wynik poznajmy już po ok. 45 min. Dzięki szczegółowej konsultacji z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, dzięki której pozbędziemy się problemów zdrowotnych u dziecka i będziemy się mogli cieszyć jego bardzo dobrą kondycją.

Leave a Reply