Układ pokarmowy

Odczuwasz bóle brzucha albo masz zaparcia? To może być uczulenie na gluten!

By 1 października 2015 No Comments

Czy zauważyłeś, że coraz więcej osób skarży się na nawracające bóle brzucha czy inne dolegliwości gastryczne? Często wielu z nas szuka bezowocnie przyczyn swojego złego stanu zdrowia, nawet nie podejrzewając, że może za tym stać niepozorne białko. Dowiedz się więcej na ten temat.

Gluten to białko, które jest częścią składową zbóż, zwłaszcza w pszenicy, jęczmieniu czy życie. Jednocześnie jest jedną z najpopularniejszych substancji uczulających – szacunkowe dane wskazują, że powoduje on problemy zdrowotne u 10 – 35 proc. osób cierpiących na alergie pokarmowe.
Uczulenie na gluten to częsta przypadłość zdrowotna.

Uczulenie na gluten – najczęstsze objawy

 • gazy, wzdęcia
 • bóle brzucha po posiłku
 • biegunki
 • ciągłe uczucie zmęczenia
 • problemy z obniżonym nastrojem
 • spadek masy ciała

Uczulenie na gluten może również mieć związek z różnorodnymi poważnymi chorobami, takimi jak:

 • cukrzyca
 • padaczka
 • problemy z płodnością
 • depresja
 • reumatyzm

Uczulenie na gluten może objawiać się na różne sposoby, nie zawsze jednoznaczne takie jak ból brzucha czy biegunka. Gluten zawarty w zbożach może wpływać negatywnie na cały organizm, w tym również prowadzić do zaburzeń psychicznych. Osoby uczulone częściej odczuwają smutek, zmęczenie czy przygnębienie. Uczulenie na gluten może również przyczyniać się do pojawienia się padaczki, niepłodności czy problemów z donoszeniem ciąży. Usunięcie z diety produktów opartych na tym typie białka oraz oczyszczenie organizmu pomaga przywrócić zachwianą równowagę.

Pani Karolina z Warszawy: Uczulenie na gluten mnie wykańczało!

[pull_quote_center]Odżywiam się raczej zdrowo, nigdy nie sądziłam, że będę miała takie problemy ze zdrowiem! Zaczęło się od pobolewania brzucha, właściwie po każdym posiłku. Potem doszły też dziwne przelewania, wzdęcia. Nie wiedziałam, co mi jest, zaczęłam szukać pomocy w sieci. Dotarłam do informacji o teście diagnozującym przyczyny problemów zdrowotnych. Zaciekawiłam się tą kwestią i uznałam, że warto spróbować. Dzięki wizycie w Revitum dowiedziałam się, co mi dolega oraz że mam uczulenie na gluten. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i kurację, która pomaga mi pozbyć się problemów z rozregulowaniem organizmu.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Uczulenie na gluten to problem, który dotyka osoby w różnym wieku – od dzieci po osoby starsze. Nasze organizmy, przeciążone toksynami, nie radzą sobie również z przyswajaniem tego rodzaju białka. Jeśli dokuczają nam męczące dolegliwości i nie wiemy, jak sobie z nimi poradzić wart skorzystać z możliwości, jakie daje nowoczesna diagnostyka w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Dzięki swojej nowoczesnej formule pozwala on na poznanie całościowego stanu narządów wewnętrznych oraz ocenienie stopnia ich obciążenia szkodliwymi obciążeniami takimi jak grzyby, pasożyty, metale ciężkie czy nietolerancje pokarmowe.Następnym etapem badania, po skonsultowaniu wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny, jest dobranie indywidualnej kuracji opartej na sprawdzonych, naturalnych preparatach, która pozwoli na pozbycie się problemów zdrowotnych oraz powrót do dawnej sprawności.

Leave a Reply