Codzienne dolegliwości

Guzki tarczycy – czy wiesz, że ten problem może dotyczyć nawet miliona Polek?

By 30 września 2015 No Comments

Diagnoza: guzki tarczycy dla wielu osób brzmi jak wyrok, ponieważ mają poczucie rozpoczynającej się walki z nowotworem. Pocieszający jest jednak fakt, że te zmiany na tarczycy nie muszą oznaczać najgorszego, jednak zawsze warto je skutecznie diagnozować i obserwować ich rozwój. Sprawdź, co warto wiedzieć na ich temat oraz jak zadbać o swoje zdrowie.

Guzki tarczycy są definiowane jako zmiany w obrębie tarczycy, często wypełnione płynem. Mimo wielu lat badań wciąż nie znamy jednoznacznych przyczyn ich powstawania. Jako czynniki im sprzyjające wymienia się czynniki genetyczne oraz zaburzenia immunologiczne. Część lekarzy uważa również, że guzki tarczycy mogą mieć związek z chorobą Hashomoto.
Guzki tarczycy  - problem którego nie można lekceważyć.

Warto skonsultować się ze specjalistą, jeśli zauważasz u siebie:

  • zwiększony obwód szyi
  • wyczuwalne pod palcami zmiany pod skórą w obrębie szyi
  • problemy z głosem
  • powiększone węzły chłonne na szyi
  • nadmierne pocenie się
  • zaburzenia miesiączkowania

Szczególną uwagę na swoje zdrowie powinny zwracać osoby, u których w rodzinie pojawiły się już guzki na tarczycy oraz po napromieniowaniu szyi. Szacunkowe dane wskazują, że guzki tarczycy mogą pojawić się u 50 proc. kobiet i mężczyzn.

W większości przypadków guzki tarczycy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia, ponieważ klasyfikuje się je jako zmiany o łagodnym charakterze. Prawdopodobieństwo ich zezłośliwienia wynosi ok. 4 proc.
Wśród najczęstszych przyczyn powstawania zmian w obrębie tarczycy możemy wymienić niedobór jodu oraz skłonności genetyczne. W zależności od stopnia zaawansowania zmian w obrębie tarczycy stosuje się różne metody tradycyjnego leczenia. Jeśli zmiany w obrębie tarczycy są niewielkie, lekarz może zalecić obserwację, by w razie ich powiększania wkroczyć z leczeniem farmakologicznym. W przypadku szybkiego powiększania się zmian lub też nadmiernego dyskomfortu w postaci ucisku na tchawicę może być konieczne wykonanie zabiegu chirurgicznego, np. usunięcia części płata tarczycy wraz z guzkami. Niestety, zabieg chirurgiczny niesie ze sobą ryzyko powikłań, np. porażenie strun głosowych.

Guzki tarczycy doskwierały pani Bożenie z Łodzi

[pull_quote_center]U mnie początkowym objawem była chrypka, taka jaka jest przy przeziębieniu. I tak też myślałam, że chodzi o to, że mnie gdzieś przewiało czy coś takiego. Jednak problem się nie zmieniał, poszłam do lekarza, on kazał iść na badania i w końcu wyszło, że mam guzki tarczycy. Miałam wiele z tym problemów, brałam różne leki, ale to nic nie dawało. W końcu kiedyś przeczytałam o Revitum i teście, który diagnozuje dolegliwości. Zainteresowałam się tą kwestią i umówiłam się na wizytę. Byłam bardzo zdziwiona, bo specjalista powiedział mi precyzyjnie, z czym mój organizm ma problem. Dostałam specjalną kurację, którą stosuję od kilku miesięcy i czuję poprawę, moje problemy z tarczycą znacznie się zmniejszyły. Polecam ten test, warto wiedzieć więcej o swoim zdrowiu.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Część osób nie odczuwa wcale problemów związanych z guzkami, jednak dla wielu chorych mogą one oznaczać codzienne męczące dolegliwości. Dla poznania stanu swojego zdrowia oraz określenia źródła problemów z tarczycą konieczne jest poznanie całościowego stanu swojego zdrowia oraz stopnia jego obciążenia toksynami. Dlatego właśnie proponujemy Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu, który umożliwia ustalenie przyczyn powstawania dolegliwości. Jego wykonanie jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Wykonanie Testu połączone jest z konsultacją wyników ze specjalistą biomedycyny, który pomoże w dobraniu skutecznej, indywidualnej kuracji opartej na sprawdzonych preparatach. Efekt: powrót do zdrowia i koniec męczących dolegliwości.

Leave a Reply