Codzienne dolegliwości

Zapalenie tarczycy – groźne dla naszego zdrowia

By 30 września 2015 No Comments

Problemy z tarczycą to źródło codziennej frustracji dla 20 – 30 proc. Polaków. Dolegliwość ta może wiązać się z występowaniem różnorodnych objawów. Dowiedz się, które z nich mogą świadczyć o problemach z tarczycą.

Najczęściej z tym problemem zdrowotnym muszą mierzyć się dojrzałe kobiety między 30 a 50 rokiem życia. Zazwyczaj przybiera ono formy choroby Hashimoto, podostrego zapalenia tarczycy lub też ostrego bakteryjnego zapalenia tarczycy.

Tak najczęściej objawia się chora tarczyca:

  • poczucie osłabienia i znużenia
  • ból szyi
  • senność i problemy z koncentracją
  • problemy z wypróżnieniami
  • chrypka
  • nagłe chudnięcie lub przybieranie na wadze

Zapalenie tarczycy może objawiać się problemami z nastrojem.

Zapalenie tarczycy może powodować wiele niepokojących objawów, które bagatelizowane mogą destabilizować pracę naszych narządów wewnętrznych. Część badaczy stwierdza, że mają one związek z pojawieniem się w organizmie reakcji autoimmunologicznych, które mają wpływ na wystąpienie zaburzeń hormonalnych. Bardzo silny negatywny wpływ na pracę tarczycy ma również przewlekły stres.Mimo nowoczesnych rozwiązań diagnostycznych stosowanych w tradycyjnej medycynie wciąż w wielu przypadkach nie jest możliwe ustalenie przyczyn powstawania choroby. W niektórych przypadkach zapalenie tarczycy może pojawić się w efekcie ciąży i porodu, jednak tego typu przypadki mają tendencję do samoistnego zanikania.

Najczęściej zapalenie tarczycy jest wykrywane podczas wykonywania badania USG. Znaczące może być również wykrycie przeciwciał przeciwtarczycowych we krwi. Zapalenie tarczycy może prowadzić do pojawienia się nacisku na tchawicę, co może powodować dyskomfort i utrudniać codzienne funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może również dojść do powstania ropnia tarczycy wymagającego drenażu.

Pani Wioleta z Katowic: Walczyłam, ale zapalenie tarczycy nie chciało dać mi spokoju

[pull_quote_center]Od dość dawna miałam postępujące problemy zdrowotne – częste przeziębienia, bóle głowy, narastające zmęczenie. Zaczęły się moje wędrówki po lekarzach, ale żaden z nich nie miał pomysłu na to, co mi jest. W końcu dowiedziałam, że to może być zapalenie tarczycy. Leczyłam się na różne sposoby, ale zamiast czuć się lepiej, miałam wrażenie, że jest coraz gorzej. Wtedy zaczęłam szukać pomocy w internecie. Natknęłam się na wiadomość o Teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Dzięki profesjonalizmowi specjalistów w Revitum dowiedziałam się, co mi dolega i jak z tym walczyć. Stosuję przypisaną kurację i już czuję efekty: jestem zdrowsza, praca mojej tarczycy się ustabilizowała. Polecam ten test przy problemach z tarczycą.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Zapalenie tarczycy może wiązać się z licznymi utrudniającymi codzienne funkcjonowanie dolegliwościami takimi jak osłabienie, chrypka czy uczucie ciągłego zmęczenia. Wiele osób przez lata poszukuje diagnozy swojej choroby, jednak postawienie jednoznacznej diagnozy staje się utrudnione. W takiej sytuacji warto postawić na całościową diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to najnowocześniejsze osiągnięcie w dziedzinie całościowej diagnostyko organizmu. Pozwala na ustalenie stopnia obciążenia narządów wewnętrznych szkodliwymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty, gluten czy metale ciężkie. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jak również całkowicie bezbolesne. Po omówieniu jego wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji opartej jedynie na sprawdzonych, w pełni naturalnych preparatach. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się problemów z tarczycą i powrót do pełnej sprawności. Nie czekaj, aż objawy problemów z tarczycą staną się nie do zniesienia – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply