Codzienne dolegliwości

Zapalenie prostaty – ten problem dotyczy 50 proc. dojrzałych mężczyzn

By 30 września 2015 No Comments

Zapalenie prostaty to problem, z którym boryka się coraz większa liczba mężczyzn, również młodych. Sprawdź, w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie i pozbyć się męczących dolegliwości.

Dane medyczne wskazują, że zapalenie prostaty dotyka coraz młodszych – obecnie boryka się z nim już 15 proc. mężczyzn między 18 a 40 rokiem życia. Z wiekiem ryzyko zachorowania jedynie wzrasta. Cześć panów bardzo wstydzi się faktu, że mają jakiś problem z prostatą, co powoduje, że bardzo późno zgłaszają się po pomoc do specjalisty, co skutkuje zmniejszeniem szans na poprawę stanu zdrowia.

Zapalenie prostaty to częsty problem po 50. roku życia.

Zapalenie prostaty może być wywołane przez bakterie znajdujące się w moczu. Innym sposobem zarażenia może być kontakt seksualny z chorą osobą. Czasem dolegliwość ta łączy się z zastojem wydzieliny stercza – płynu produkowanego przez przez gruczoł krokowy.

Zapalenie prostaty – objawy

  • ból i pieczenie podczas oddawania moczu
  • problemy z oddawaniem moczu
  • konieczność częstego odwiedzania toalety (zwłaszcza w nocy)
  • stan podgorączkowy

Ostra wersja zapalenia prostaty objawia się zazwyczaj gorączką oraz bólem krocza, jak również w moczu może pojawić się ropa i krew.

Tradycyjne leczenie zapalenia prostaty ma na celu usunięcie przyczyn dolegliwości oraz niedopuszczenie do powstawania powikłań.W zależności od sytuacji możliwe jest rozpoczęcie antybiotykoterapii lub podawanie leków niesteroidowych. Ważne jest również przestrzeganie higieny oraz ograniczenie kontaktów seksualnych.

Dojrzały mężczyzna może również sam dbać o sprawność swojego organizmu, by zapobiegać powstawaniu problemów z prostatą. Przede wszystkim warto pamiętać o regularnej diagnostyce, która pomoże we wczesnym wykrywaniu problemów ze zdrowiem oraz ułatwi odpowiednie reagowanie. Istotna jest również rezygnacja ze wszelkich używek, alkoholu, kofeiny, które powodują rozchwianie prawidłowej pracy narządów wewnętrznych oraz unikanie stresu, mającego wpływ na powstawanie zmian w obrębie prostaty.

Wczesna diagnostyka jest równie ważna w procesie wczesnego wykrywania zmian nowotworowych, które w bardzo wielu przypadkach we wczesnym etapie mają przebieg bezobjawowy lub wiążą się jedynie z niewielkimi problemami w oddawaniu moczu czy częstej potrzebie korzystania z toalety w nocy. Przy podejrzeniu raka prostaty niezbędne staje się zbadanie stężenia markera nowotworu stercza oraz badanie histopatologiczne.

Pan Kazimierz z Bytomia: Zapalenie prostaty dopadło również mnie

[pull_quote_center]Przez wiele lat na nic nie chorowałem, nie byłem w szpitalu… Aż kilka lat temu zauważyłem, że ciągle chodzę do łazienki, chociaż w sumie nie ma takiej potrzeby. Myślałem, że samo przejdzie, ale był jeszcze gorzej – zaczęło mnie tam bardzo piec, boleć…Poszedłem do lekarza, dostałem leki, ale to nic nie pomogło. Męczyło mnie to bardzo, aż kolega podpowiedział, że jest taki Test, co diagnozuje przyczyny chorób. Zainteresowałem się i uznałem, że pójdę, zobaczę, jak to wygląda. Na wizycie dowiedziałem się wiele o moim zdrowiu i dostałem kurację na te moje problemy. Obecnie widzę znaczną poprawę, już nie chodzę tak często do toalety, nie czuję też pieczenia. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Zapalenie prostaty może mieć również związek z osłabieniem układu odpornościowego i jego obciążeniem szkodliwymi substancjami. To wszystko może wpływać na stan zdrowia i prowadzić do pojawiania się chorób. Dlatego właśnie warto przeprowadzić całościową diagnostykę organizmu i wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego organizmu oparte na metodzie Volla, powszechnie wykorzystywanej w krajach Europy Zachodniej. Dzięki niemu możliwe jest ustalenie przyczyn dolegliwości i dobranie skutecznych środków zaradczych. Wykonanie Test jest w pełni bezpieczne i bezbolesne, nie zajmuje również wiele czasu – potrzeba 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, opartej na sprawdzonych, naturalnych preparatach. Efekt: powrót do zdrowia i większa witalność. Nie czekaj, już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply