Układ pokarmowy

Problemy z jelitami – nowa choroba cywilizacyjna?

Coraz więcej osób codziennie zmaga się z dolegliwościami bólowymi, biegunkami oraz wzdęciami.Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź najczęściej tkwi w stylu życia oraz nieprawidłowej diecie, która powoduje, że nasz układ pokarmowy nie radzi sobie z atakującymi go toksynami. Dowiedz się, co zrobić, by problemy z jelitami zniknęły na zawsze..

Problemy z jelitami – najczęstsze objawy:

  • biegunka
  • wzdęcia
  • zaparcia
  • przelewanie w brzuchu
  • gazy
  • brzydki zapach z ust
  • zgaga
  • ból po posiłku

Wśród częstych chorób układu pokarmowego możemy wymienić zespół jelita drażliwego objawiający się nawracającymi bólami brzucha po posiłku oraz zwiększoną nerwowością. Często diagnozowana jest również choroba Leśniowskiego-Crohna.

Masz problemy z jelitami? Aktywność fizyczna może pomóc!

Niedomaganiom ze strony układu pokarmowego sprzyja również powszechny w dzisiejszych czasach tryb życia. Długie godziny spędzamy w jednej, siedzącej pozycji i nie mamy wielu okazji do aktywności fizycznej. Może to wpływać na pogorszenie się perystaltyki jelit oraz sprzyjać równie groźnej dla zdrowia nadwadze. Dlatego warto każdego dnia zarezerwować sobie czas, który poświęcimy na spacer, ćwiczenia fizyczne lub inną, wybraną formę aktywności. Jelita będą nam za to wdzięczne!

Z pomocą w walce z nieprawidłowościami w pracy jelit mogą przyjść domowe sposoby stosowane w takich sytuacjach przez nasze babcie. Ważne, by zwiększyć w diecie ilość produktów bogatych w białko, np. pełnoziarnistego pieczywa, śliwek czy migdałów. Warto ograniczyć spożycie mleka, ponieważ może działać alergizująco. Niewskazane są również produkty wzdymające – groch, kalafior czy brukselka. Jelita mogą zostać podrażnione przez ciężkostrawne, pełne tłuszczu potrawy oraz nadużywanie pikantnych przypraw.

Nie warto lekceważyć wpływu, jaki na układ pokarmowy ma nasz stan psychiczny. Badania wskazują, że osoby drażliwe, często odczuwające smutek i gniew są bardziej narażone na choroby, np. zespół jelita drażliwego czy wrzody. Dlatego tak ważne jest znalezienie czasu na relaks, spędzenie czasu z najbliższymi czy poświecenie się ulubionemu hobby. Regulowanie poziomu stresu ma bardzo duże znaczenie dla zachowania zdrowia jelit.

Pani Jolanta z Lublina: Miałam ciągłe problemy z jelitami i nie wiedziałam, jak się ich pozbyć

[pull_quote_center]Zawsze jakoś sobie radziłam, chociaż problemy gastryczne mam już od wielu lat. Jednak tym razem mimo stosowania sprawdzonych domowych metod ciągłe czułam dziwny ucisk w żołądku oraz miałam problemy z wypróżnieniami. Nie miałam ochoty po raz kolejny iść do lekarza, bo do tej pory nic mi nie pomogli. Na szczęście koleżanka z podobnymi problemami powiedziała mi o teście, który jej pomógł pozbyć się bólu. To był dobry pomysł – dzięki wizycie w Revitum dowiedziałam się w końcu, w jakim stanie jest mój organizm oraz co mogę zrobić dla swojego zdrowia. Dostałam specjalną kurację, która każdego dnia sprawia, że czuję się lepiej. Dziękuję za pomoc i uwolnienie od bólu![/pull_quote_center] [quote_box_center]Nasze jelita bardzo intensywnie reagują na wszelkie zachwiania wewnętrznej równowagi organizmu. To właśnie w nich może dojść do nagłego namnażania się drożdżaków Candida albicans, które mogą wraz z krwią przedostawać się do innych narządów wewnętrznych i powodować pojawienie się dolegliwości. Co równie ważne, każdego dnia atakujemy nasze jelita niezdrową, chemicznie przetworzoną żywnością, która negatywnie wpływa na ich prawidłową pracę. Dlatego jeśli dokuczają nam problemy z jelitami lub też chcemy im skutecznie zapobiegać polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu, które wychodzi na przeciw potrzebom osób, które przez dłuższy czas bezskutecznie poszukują wsparcia w rozwiązaniu swoich problemów zdrowotnych. Z pomocą przychodzi tu nowoczesna technologia powiązana ze spostrzeżeniami cenionego specjalisty dra Volla. Diagnostyka komórkowa organizmu to metoda szeroko stosowana w krajach Europy Zachodniej. Dzięki swoim właściwościom umożliwia poznanie stanu zdrowia oraz precyzyjne wskazanie, co stoi za niedomaganiami zdrowotnymi. W dzisiejszych czasach człowiek jest coraz bardziej narażony na działanie szkodliwych substancji – obciążeń. Grzyby, pasożyty, metale ciężkie czy nietolerancje pokarmowe sprawiają, że nasz układ odpornościowy nie pracuje prawidłowo, co przekłada się na pojawienie m.in. problemów gastrycznych. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń, który umożliwi poznanie stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi czynnikami oraz wskaże możliwe sposoby pozbycia się dolegliwości. Wykonanie Testu jest w pełni komfortowe i bezpieczne, w jego trakcie nie zachodzi bowiem żadna ingerencja w organizm. Po omówieniu wyników badania ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej formy usuwania toksyn z organizmu przy wykorzystaniu kuracji opartej o sprawdzone, naturalne preparaty, które pomogą w przywróceniu równowagi w organizmie. Nie pozwól, by problemy z jelitami odebrały ci radość z życia – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply