Skóra

Prosaki – szpecą i niepokoją

Prosaki to ważny objaw.

Większość nas negatywnie reaguje na pojawienie się na szpecących zmian. Odczuwamy wtedy dyskomfort i zastanawiamy się, jak pozbyć się problemu. Warto wiedzieć więcej na temat prosaków, by móc cieszyć się zdrową, pełną blasku skórą.

Prosaki kwalifikowane są jako cysty, które są efektem nadmiernego rogowacenia mieszków włosowych. Przyczyny ich powstawania upatruje się również w zbyt intensywnej produkcji sebum – naturalnego łoju, który zabezpiecza skórę przed uszkodzeniami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Prosaki to małe zmiany (ich wielkość nie przekracza zazwyczaj kilku milimetrów), przybierające zazwyczaj kształt białych lub żółtych grudek. Pojawiają się na skórze powiek, na nosie i czole oraz na narządach płciowych. Prosaki znajdujące się na skórze nie powodują dolegliwości bólowych, jednak często są na tyle szpecące, że motywują ich “posiadaczy” do ich usuwania w sposób mechaniczny.
Prosaki to znak zakłócenia równowagi w organizmie.

Prosaki – dlaczego tak trudno się ich pozbyć?

Część osób, które walczą na co dzień z tymi szpecącymi zmianami zwraca uwagę na trudność w ich usunięciu. Nawet po mechanicznym pozbyciu się zmian ze skóry po pewnym czasie one znów się pojawiają. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi można szukać w coraz gorszym stanie ludzkiego organizmu, codziennie atakowanego przez różnorodne toksyny, grzyby czy pasożyty. W efekcie dochodzi do zachwiania równowagi układu immunologicznego, czego wyraźnym sygnałem mogą być zmiany skórne, w tym prosaki. Zwraca się również uwagę na skłonności genetyczne do pojawiania się prosaków oraz wpływ zaburzeń hormonalnych.

Istnieje wiele możliwości mechanicznego usuwania prosaków. Wśród nich warto wymienić tradycyjne nakłuwanie igłą (stosowane w gabinetach kosmetycznych), jak również usuwanie laserowe oraz elektrokoagulacja. Czasem efekty przynosi również peeling chemiczny.

Pani Katarzyna z Poznania: Prosaki uprzykrzały mi życie!

[quote_box_center]Nie oszukujmy się – dzisiaj atrakcyjny wygląd jest bardzo istotny. Dlatego tak bardzo irytowało mnie, kiedy na mojej skórze pojawiły się prosaki. Próbowałam je usuwać na własną rękę, to jednak nic nie dawało, bo zaraz wracały. Moja twarz wyglądała okropnie! Zaczęłam przeglądać internet z nadzieją, że może znajdę jakieś rozwiązanie mojego problemu. Natknęłam się na informację o teście obciążeń, który pozwala na poznanie stanu zdrowia. Udałam się na wizytę i muszę przyznać, że zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. W końcu dowiedziałam się, co mi dolega, skąd mam te prosaki. Dostałam specjalną kurację, dzięki której pozbyłam się problemów zdrowotnych i szpecących krostek. Jestem bardzo zadowolona z pomocy.[/quote_box_center]

[pull_quote_center]Prosaki mogą być wyraźnym sygnałem problemów ze zdrowiem, ponieważ nasza skóra bardzo intensywnie reaguje na zmiany, które zachodzą w naszym ciele. Osoby obciążone zanieczyszczeniami, grzybami czy pasożytami mogą borykać się z problemami skórnymi. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pozwala na całościową diagnostyk organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/pull_quote_center]

Test Obciążeń to nowoczesna metoda diagnostyczny wykorzystująca możliwości, jakie daje biomedycyna. Dzięki temu możliwa jest całościowa ocena stanu naszego zdrowia oraz dobranie skutecznych metod zaradczych. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne; w trakcie jego wykonywania nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Osoba badana nie odczuwa również żadnych dolegliwości bólowych. Po omówieniu wyników Testu ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej metody zaradczej opartej o sprawdzone, w pełni naturalne preparaty. Dzięki temu możliwy jest powrót do zdrowia i pozbycie się przewlekłych dolegliwości.