Wielu z nas przyzwyczaiło się leczyć nawet niegroźne przeziębienia antybiotykami. Ta forma leczenia jest też bardzo często stosowana przez lekarzy. Jednak częste przyjmowanie antybiotyków może zagrażać naszemu zdrowiu. Jedną z konsekwencji nadmiaru toksyn organizmie może być rzekomobłoniaste zapalenie jelit.
Do powstawania rzekomobłoniastego zapalenie jelit dochodzi w efekcie zbyt częstego lub długotrwałego przyjmowania antybiotyków, jak również nieprawidłowości w budowie flory bakteryjnej jelit. Te dolegliwości jelitowe są wywoływane przez toksyny wydzielane przez bakterię gram-dodatnią clostridium difficile. W procesie rozwoju choroby obserwuje się powstawanie w jelicie grubym błon rzekomych w kolorze szarożółtym.
Choroba ta może pojawić się u osób:
- chorujących na nowotwór
- po złamaniu kręgosłupa
- chorych na niedrożność jelit
- stosujących długotrwałą antybiotykoterapię
Rzekomobłoniaste zapalenie jelit – najczęstsze objawy
- biegunka
- wymioty
- nudności
- bóle brzucha
- podwyższona temperatura
- poczucie osłabienia
Tradycyjna medycyna leczy zazwyczaj rzekomobłoniaste zapalenie jelit objawowo poprzez zapobieganie odwodnieniu oraz zaprzestanie podawania leków niszczących florę bakteryjną w jelitach. W poważniejszych przypadkach zmian w okrężnicy konieczna bywa interwencja chirurgiczna.
Pani Iwona z Katowic: nie wiedziałam, że antybiotyki są tak groźne dla zdrowia
[pull_quote_center]Często choruję, więc też często odwiedzam lekarza, no a on przypisuje leki. Nie widziałam nic w tym złego, w końcu jakoś się trzeba leczyć, ale zaczęłam się martwić, kiedy coraz częściej bolał mnie brzuch i wymiotowałam. Byłam słaba, bez energii i miałam wrażenie, że każdego dnia jest gorzej. Zaczęłam szukać dla siebie pomocy w internecie i przeczytałam o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Uznałam, że to może być dla mnie jakaś pomoc i poszłam na wizytę. Dzięki temu Testowi w końcu dowiedziałam się, co mi dolega i jak można to zwalczyć. Mój organizm był bardzo obciążony toksynami. Obecnie stosuję tę kurację i czuję znaczną poprawę, brzuch już mnie nie boli, nie mam też problemów z uczuciem osłabienia i rozdrażnienia, które kiedyś mnie tak męczyło.[/pull_quote_center]
[quote_box_center]Wciąż niewiele osób wie, że antybiotyki mogą bardzo negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia. Ich skład nie jest obojętny dla flory bakteryjnej jelit, które chronią nas przed rozwojem groźnych chorób. Zaburzenie tej równowagi może prowadzić do pojawienia się męczących dolegliwości. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]
Współcześnie wiele osób sięga po „cudowne środki w tabletkach” natychmiast, gdy zaczyna odczuwać męczące dolegliwości. W wielu przypadkach jest to jedynie „zaleczanie” problemu, który w krótkim czasie może powrócić ze zdwojoną mocą. Poza tym przyjmowane środki chemiczne, a zwłaszcza antybiotyki, nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie układu pokarmowego. W efekcie dochodzi do zwiększania się dolegliwości oraz obniżania sprawności układu odpornościowego. Jak przerwać ten zamknięty krąg? Rozwiązaniem może być skuteczna diagnostyka komórkowa w postaci Testu Obciążeń Organizmu, która pozwala na poznanie wszystkich procesów zachodzących w ciele oraz dobranie skutecznej metody trwałego pozbywania się problemów gastrycznych. Dzięki wykorzystaniu naturalnych właściwości ziół twój organizm odzyska utraconą równowagę, a ty pozbędziesz się męczących dolegliwości. Nie czekaj, aż sytuacja sama się poprawi – bezbolesny i nieinwazyjny Test to początek twojej drogi do dobrego samopoczucia!