Układ kostno-stawowy

Zwyrodnienie stawu biodrowego – problem nawet 20 proc. osób po czterdziestce

Zwyrodnienie stawu biodrowego może ograniczać codzienną aktywność.

Zwyrodnienie stawu biodrowego to efekt długotrwałego niszczenia chrząstek stawowych. Dlatego właśnie warto już od najwcześniejszych lat dbać o sprawność stawów i naturalną zdolność organizmu do regeneracji. Sprawdź, jak zadbać o swoje zdrowie.

Zazwyczaj problemy ze stawami wynikają z nieprawidłowej budowy stawu biodrowego, jak również słabym odżywieniem kości udowej. Swoją rolę odgrywają tu również przebyte urazy oraz intensywne uprawianie sportu. Zwyrodnienie stawu biodrowego może być efektem nakładania się mikrourazów, które początkowo mogą nie sprawiać dyskomfortu, jednak po pewnym czasie doprowadzają do powstania dolegliwości bólowych. Zmianom zwyrodnieniowym sprzyjaj również nadwaga i otyłość. Do powstawania problemów ze stawem biodrowym mogą przyczyniać się również groźne toksyny obecne w pełnym konserwantów pożywieniu, wodzie i powietrzu. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, by dbać o profilaktykę i szybko reagować na wszelkie niekorzystne zmiany w organizmie.

Zwyrodnienie stawu biodrowego – takie objawy powinny niepokoić:

  • ból w pachwinie
  • osłabienie nóg
  • ból po dłuższym chodzeniu
  • ograniczona ruchliwość stawu

Leczenie zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu biodrowego przybiera różne formy w zależności od stopnia zaawansowania choroby oraz związanego z tym faktem poziomu ograniczenia codziennej aktywności. Jeśli problem zdrowotny nie jest jeszcze zaawansowany, może wystarczyć wsparcie farmakologiczne oraz regularna rehabilitacja. W przypadku poważniejszych zmian konieczne jest przeprowadzenie zabiegu operacyjnego, w trakcie którego wszczepiana jest endoproteza stawu biodrowego, która pozwoli powrócić do sprawności oraz pomoże pozbyć się bólu.

Pani Halina z Katowic: Obawiałam się, że grozi mi zwyrodnienie stawu biodrowego

[pull_quote_center]W mojej rodzinie zwyrodnienie stawu biodrowego to niestety częsta przypadłość. Miała ją moja babcia, ostatnio zdiagnozowano ją również u mamy. Bardzo bałam się braku sprawności, bólu i operacji. Zaczęłam szukać jakichś sposobów, żeby wzmocnić swoje stawy. W internecie przeczytałam o badaniu, które diagnozuje przyczyny problemów ze zdrowiem. Zainteresowałam się tą kwestią i zapisałam na wizytę. Dzięki temu dowiedziałam się, jak zadbać o stawy i co zrobić, bym nie musiała martwić się o swoje zdrowie za kilka lat. Jestem bardzo wdzięczna za przypisaną kurację, która nie tylko wzmacnia moje stawy, ale również sprawia, że czuję się bardziej energiczna.[/pull_quote_center]

[quote_box_center]Zwyrodnienie stawu biodrowego to częsta przypadłość, która może mieć związek z nagromadzeniem w organizmie toksyn, które utrudniają prawidłową pracę układu kostno – stawowego i czynią go bardziej podatnym na kontuzje oraz przeciążenia. W celach profilaktycznych oraz wzmacniających pracę stawów polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń wychodzi na przeciw potrzebom współczesnego człowieka, który nie radzi sobie z nawracającymi dolegliwościami oraz brakiem energii do działania. To nowoczesne badanie diagnostyczne pozwala na na poznanie stanu zdrowia oraz ustalenie stopnia obciążenia negatywnymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty, metale ciężkie czy alergie. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne, jak również w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Po jego omówieniu z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji opartej o sprawdzone, w pełni naturalne preparaty. Dzięki temu możliwe jest wzmocnienie układu kostno – stawowego oraz powrót do dawnej witalności.