PromowaneUkład pokarmowy

Chora wątroba – jej niedomaganie może odczuć całe ciało

By 17 listopada 2015 No Comments

Nasz wątroba to bardzo wytrzymały narząd, ale lata nieprawidłowej diety, stres czy nadużywanie alkoholu mogą doprowadzić do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości. Zobacz, jak dbać o wątrobę i wzmocnić siły witalne organizmu.

Dzięki właściwej pracy wątroby wszystkie procesy metaboliczne w naszym organizmie mogą przebiegać prawidłowo. Wątroba odpowiada za produkcję żółci niezbędnej do trawienia tłuszczy, jak również magazynuje w sobie potrzebne substancje odżywcze i minerały. Narząd ten ma również bardzo silne działanie ochronne dla naszego organizmu – chroni nas przed wirusami czy bakteriami.

Chora wątroba – w ten sposób daje o sobie znać:

  • ból zlokalizowany pod prawym łukiem żebrowym
  • zgaga
  • wzdęcia
  • niestrawność
  • ból po posiłku (zwłaszcza bogatym w tłuszcz)
  • swędzenie skóry
  • zażółcenie skóry
  • wymioty

Chora wątroba może powodować wiele dolegliwości.

Chora wątroba to poważne wyzwanie, a jednocześnie okazja do zmiany stylu życia. Wynika to z faktu, że narząd ten bardzo negatywnie reaguje na wszelkie obciążenia związane z używkami czy niezdrową dietą. Rozpoczynając walkę o powrót do zdrowia ważne jest, by pamiętać, jakie produkty szkodzą, a jakie pomagają wątrobie. Niezbędne staje się również wcześniejsze oczyszczenie tego narządu oraz całego organizmu z nagromadzonych przez lata toksyn.

Pozytywne zmiany warto rozpocząć od planowania, ponieważ regularny tryb spożywania posiłków to podstawa przywrócenia zachwianej równowagi. Specjaliści zalecają, by ich ilość zamknęła się w 5 – 6. Wątroba nie lubi produktów zawierających zbyt dużą ilość błonnika oraz potraw ciężkostrawnych. Konieczne będzie również wyeliminowanie alkoholu.

Wśród produktów zalecanych w diecie przy chorej wątrobie możemy wymienić jasne pieczywo, biszkopty, kaszę manną i kuskus,jak również chude mleko i mięso ryby oraz warzywa takie jak marchewka, kalafior czy buraki. Z diety warto wyeliminować za to grube kasze, ser żółty, frytki czy kapustę.

Problemem pana Ryszarda z Gliwic była chora wątroba

[pull_quote_center]Przez dłuższy czas nie wiedziałem, co się ze mną dzieje, dlaczego czuję się coraz gorzej i gorzej. Jednak gdy codziennie bolał mnie brzuch i nie mogłem jeść tłustych potraw postanowiłem coś z tym zrobić. W internecie znalazłem informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zaciekawiłem się tym tematem i postanowiłem zadziałać, żeby sobie pomóc. W Revitum specjalista dokładnie mnie przebadał i stwierdził, gdzie leży problem. Zostały mi przypisane preparaty, które biorę od dłuższego czasu i czuję, że jest znacznie lepiej. Polecam ten test, to naprawdę działa. Ja pozbyłem się problemów z wątrobą, nic mnie już nie boli.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Problemy z wątrobą mogą odbić się zarówno na naszym stanie fizycznym, jak i psychicznym. Dolegliwości takie jak ból czy zmiany skórne mogą powodować dyskomfort, jak również wpływać na pogorszenie samopoczucia. W celu sprawdzenia źródeł problemów z wątrobą warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu pozwala na dokładne sprawdzenie stanu zdrowia oraz określenie, jakie organy nie pracują prawidłowo. Przyczyną problemów zdrowotnych mogą być bowiem nagromadzone przez lata obciążenia takie jak grzyby, pasożyty, metale ciężkie czy nietolerancje pokarmowe. Ich negatywny wpływ może odbijać się na naszym codziennym funkcjonowaniu i odbierać radość życia. Wykonanie Testu może pomóc w pozbyciu się problemów ze zdrowiem. Badanie jest zupełnie nieinwazyjne, jak również bezbolesne. Po konsultacji z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie odpowiednich preparatów do danego problemu zdrowotnego. Nie czekaj, aż chora wątroba da o sobie znać – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply