Codzienne dolegliwości

Niedobór cynku – czy wiesz, czym może się objawiać?

By 30 października 2015 No Comments

Niedobór cynku może objawiać się m.in. zmianami skórnymi oraz częstymi problemami zdrowotnymi. Odpowiednie ilości cynku w organizmie są niezbędne, by na co dzień cieszyć się witalnością oraz pozytywnym nastawieniem do życia. Sprawdź, cz masz niedobór cynku oraz w jaki sposób możesz zadbać o swoje zdrowie.

Cynk to jeden z pierwiastków, którego odpowiednia ilość w organizmie gwarantuje właściwe funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych. Jest on bowiem niezbędny dla zachowania prawidłowej przemiany materii. Cynk warunkuje również wydzielanie ponad 200 enzymów. Wchodzi bowiem w skład m.in. hormonu wzrostu czy hormonów płciowych.

Niedobór cynku może mieć również wpływ na nasz stan psychiczny. Osoby, które mają zbyt mało cynku w organizmie gorzej radzą sobie ze stresem, częściej skarżą się na wahania nastroju czy uczucie znużenia. U mężczyzn niedobór cynku może łączyć się również ze utratą popędu seksualnego.

Niedobór cynku – tak może się objawiać:

  • przesuszona, szybko starzejąca się skóra
  • trądzik
  • rozstępy
  • zajady
  • bóle stawów
  • drżenie kończyn
  • zaburzenie mowy
  • stany depresyjne
  • bladość skóry
  • biegunki

Istnieje wiele czynników, które mogą sprzyjać niedoborowi cynku. Czasem pojawia się on u osób, które stosują tabletki antykoncepcyjne, jak również chorych na cukrzycę czy zmagających się z chorobą nowotworową. Spadek obecności tego pierwiastka w organizmie może również wskazywać na stany zapalne w obrębie jelit oraz mieć związek z nadmiernym spożyciem alkoholu.

Oprócz prawidłowo dobranej suplementacji wsparciem w powrocie do równowagi w organizmie może być dieta bogata w źródła cynku. Większe ilości tego pierwiastka można znaleźć w żółtkach jaj, kiełkach pszenicy, grzybach czy homarach. W przypadku niedoborów warto również spożywać pestki słonecznika oraz migdały.

Niedobór cynku może powodować liczne dolegliwości.

Pani Renata z Gliwic: Nie wiedziałam, że moje dolegliwości powodował niedobór cynku

[pull_quote_center]Od dłuższego czasu miałam problemy skórne – ciągle pojawiały się jakieś wypryski, krostki. Byłam u dermatologa, bo to naprawdę nieestetycznie wyglądało. Dostałam specjalne maści, ale nie pomagały, miałam wrażenie, że jest coraz gorzej. Dodatkowo bardzo często zaczęły mnie nękać bóle głowy i poczucie osłabienia. Nie wiedziałam, jak sobie pomóc, ale przeglądając różne strony w internecie natknęłam się na informację o teście diagnozującym stan zdrowia. Nie byłam co do tego przekonana, ale uznałam, że nie ma co czekać, warto spróbować. W trakcie badania w Revitum zdobyłam wiele ważnych informacji na temat mojego stanu zdrowia, dowiedziałam się również, że mam niedobór cynku. Specjalistka, która wykonywała badania określiła, co mogę zrobić, by poczuć się lepiej. Obecnie stosuję przypisaną kurację i czuję, że jest znacznie lepiej. Moja skóra wygładziła się, a ja mam więcej energii do działania. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, będę polecać ten Test innym.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Niedobór cynku może wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie i pozbawiać nas niezbędnej witalności. Jeśli przez dłuższy czas odczuwamy takie dolegliwości jak zmęczenie, irytację czy nawracające bóle głowy warto zainteresować się diagnostyką całego organizmu. Jedynie precyzyjne ustalenie przyczyn powstawania dolegliwości daje możliwość trwałego pozbycia się dolegliwości. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie w zakresie diagnostyki całego, które pozwala na określenie stanu zdrowia oraz poznanie jego słabych punktów. Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu specjalistów biomedycyny wykonujących Test dowiesz się, w jaki sposób warto zadbać o swoje zdrowie oraz uzyskasz wskazówki dalszego postępowania. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne oraz bezbolesne; nie musisz na niego poświęcać wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wyniki. Po ich konsultacji ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji dzięki której w naturalny i bezpieczny dla organizmu sposób pozbędziesz się problemów zdrowotnych oraz odzyskasz utraconą witalność.

Leave a Reply