Objawy

Przerost gruczołu krokowego – częsta przypadłość mężczyzn w sile wieku

By 30 października 2015 No Comments

Czy wiesz, że przerost gruczołu krokowego to problem, który dotyka ponad połowę mężczyzn po 50. roku życia? Walka z dolegliwościami ze strony prostaty może być długa i nie zawsze zakończona sukcesem. Przyczyną może być brak określenia realnych przyczyn problemu. Dowiedz się, jak zadbać o swoje zdrowie.

Najczęstsze objawy przerostu prostaty, czyli gruczołu odpowiedzialnego za produkcję wydzieliny,w której zanurzone są plemniki to problemy z oddawaniem moczu. Mężczyźni mają problemy z początkiem oddawania moczu, a po wyjściu z toalety wciąż czują, że mają pełny pęcherz. Inne objawy przerostu gruczołu krokowego to konieczność wstawania do toalety w nocy, jak również ból w trakcie mikcji.

“Te” sprawy również cierpią

Przerost gruczołu krokowego to nie tylko dolegliwości związane z oddawaniem moczu, ale również spadek sprawnosci seksualnej. Jest to częstym źródłem frustracji oraz problemów rodzinnych (spowodowanych niemożnością sprostania potrzebom intymnym), co może prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości, wycofania się z codziennej aktywności, jak również pogorszenia się stanu psychicznego.
Przerost gruczołu krokowego to częsty problem po 50. roku życia.

Przerost gruczołu krokowego – dlaczego nie można go lekceważyć?

Zaniedbanie problemu prostaty może mieć bardzo poważne skutki – od niewydolności nerek (z powodu zalegającego w pęcherzu moczu) po chorobę nowotworową. Polskie statystyki są pod tym względem wciąż paraliżujące – rak prostaty to najpopularniejsza forma nowotworu złośliwego u mężczyzn (20 proc. wszystkich zmian rakowych) oraz stanowi 5 proc. wszystkich przyczyn zgonów mężczyzn chorujących na raka. Jedynie wczesna diagnostyka zmian zachodzących w organizmie może gwarantować odpowiednio szybki reagowanie i wdrażanie działań zaradczych.

Zmian w obrębie gruczołu krokowego nie można lekceważyć, ponieważ mogą one powodować poważne powikłania takie jak zatrzymanie moczu czy uszkodzenie nerek. Rozrastający się gruczoł może również powodować nawracające zakażenie układu moczowego oraz przyczyniać się do powstawania kamicy pęcherza moczowego.

Moim problemem był przerost gruczołu krokowego – zwierza się pan Józef z Lublina

[pull_quote_center]Niestety, od lat borykam się z różnymi problemami zdrowotnymi, mam astmę i reumatyzm, a ostatnio walczę również z męską przypadłością. Zaczęło się jak pewnie jak u wszystkich – zauważyłem, że dużo czasu spędzam w toalecie, a po wyjściu wciąż mam pełny pęcherz. Na początku myślałem, że to jakieś zapalenie, leczyłem się ziołami, ale to nic nie dało. Później zaczęły się nocne wędrówki, które mnie wykańczały. Poszedłem do lekarza, ale nie byłem zadowolony z jego zaleceń. Zwierzyłem się koledze z moich problemów i on powiedział, że był na teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Miałem już dość mojego problemu, więc się zapisałem. Dzięki Revitum wiem teraz, skąd się wziął i co mogę zrobić, by przerost gruczołu krokowego mnie nie męczył. Zacząłem przyjmować przypisaną kurację i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Przerost gruczołu krokowego może zdarzyć się każdemu mężczyźnie. Ryzyko pojawienia się tego typu problemów wzrasta wraz z wiekiem. Często panowie przez dłuższy czas borykają się z problemami w oddawaniu moczu, jednak wstydzą się szukać profesjonalnej pomocy. Zaniedbanie dolegliwości ze strony prostaty może prowadzić do pojawienia się przewlekłych problemów zdrowotnych, jak również zmian nowotworowych. Dlatego właśnie tak ważna jest skuteczna profilaktyka oraz profesjonalna diagnostyka stanu zdrowia. W celu określenia źródeł nieprawidłowości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu to szansa dla osób, które cierpią na przewlekłe problemy zdrowotne lub też chcą się zabezpieczyć przed ich powstawaniem. Jedynie całościowa diagnostyka całego organizmu może pomóc w ustaleniu przyczyn powstawania dolegliwości ze strony prostaty. Wykonanie Testu nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Po jego wykonaniu następuje konsultacja z doświadczonym specjalistą biomedycyny, który pomoże w ustaleniu planu dalszych działań oraz dobierze indywidualną kurację, dzięki której możliwe będzie pozbycie się z organizmu szkodliwych toksyn oraz wzmocnienie witalności. Nie czekaj, aż dolegliwości odbiorą ci radość życia – już dziś zapisz się na Test!

Leave a Reply