Codzienne dolegliwości

Objawy prostaty u mężczyzn – sprawdź, czego nie warto lekceważyć!

By 27 listopada 2015 No Comments

Problemy z prostatą to wyzwanie dla ponad połowy mężczyzn, którzy przekroczyli 50. rok życia. Z wiekiem nasze organy wewnętrzne przechodzą przeobrażenia, które mogą być źródłem poważnych dolegliwości. Sprawdź, jakie są objawy prostaty u mężczyzn oraz jak możesz je zwalczyć.

Prostata to gruczoł znajdujący w okolicach pęcherza moczowego mężczyzny. Spełnia bardzo ważną funkcję – produkuje płyn, w którym zawieszone są plemniki. Z wiekiem zaczyna się on powiększać i uciskać na pęcherz. W efekcie mężczyźni zaczynają odczuwać problemy z wydalaniem moczu oraz ciągłe parcie na pęcherz.

Najczęstsze objawy prostaty u mężczyzn:

  • osłabienie strumienia moczu
  • długi czas oczekiwania na pojawienie się moczu
  • uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza
  • konieczność nocnego wstawania do toalety
  • nietrzymanie moczu
  • czasem stan podgorączkowy, osłabienie

Objawy prostaty u mężczyzn – moc ziół może pomóc

W procesie zwalczania problemów z prostatą z pomocą mogą przyjść lecznicze właściwości ziół, które pomogą przywrócić prawidłowy proces oddawania moczu oraz zmniejszą odczuwane dolegliwości. W przypadku łagodnego przerostu prostaty z pomocą przychodzą lecznicze właściwości skrzypu polnego, rośliny powszechnie występującej w Polsce. Od dawna docenia się jej właściwości moczopędne oraz usprawniające odpływ moczu. Najnowsze badania naukowców dowodzą również, że picie naparu z siemienia lnianego może hamować rozwój negatywnych zmian w obrębie gruczołu krokowego. Wynika to z faktu, że siemię zawiera wiele drogocennych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz flawnoidów. Wsparciem w zwalczaniu negatywnych procesów w obrębie prostaty może być również spożywanie naparu z pokrzywy, która ma działanie oczyszczające oraz moczopędne.

Pan Kazimierz z Rzeszowa: Objawy prostaty u mężczyzn nie były mi obce

[pull_quote_center]Na początku wydawało mi się, że wszystko jest dobrze, ale potem zaczęło mnie męczyć, że ciągle siedzę w toalecie. Musiałem wychodzić ze spotkań, bo czułem, że muszę koniecznie oddać mocz. Poza tym zacząłem wstawać w nocy i żona zaczęła mnie męczyć, żebym poszedł do lekarza, bo tak nie może być. Doktor przypisał mi jakieś tabletki, ale nic to nie dało. Potem powiedziałem koledze, że mam takie problemy, a on mi na to, że był na takim teście, który diagnozuje przyczyny problemów zdrowotnych. Zapisałem się na ten test, bo co jeszcze mogłem zrobić? Dzięki badaniu dzisiaj wiem więcej o moim stanie zdrowia i nie odczuwam już tych problemów z prostatą. Jestem bardzo zadowolony z pomocy.[/pull_quote_center] [quote_box_center]Problemy prostatą mogą mieć bardzo różne podłoże, jednak oprócz naturalnych zmian w organizmie i wahań hormonalnych warto w diagnostyce wziąć pod uwagę bardzo negatywny wpływ czynników zewnętrznych, obciążeń, które mają wpływ na funkcjonowanie naszego układu odpornościowego oraz mogą powodować zaburzenie równowagi wewnętrznej. W celu sprawdzenia stanu swojego zdrowia warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.[/quote_box_center]

Test Obciążeń Organizmu pozwala na poznanie przyczyn powstawania dolegliwości oraz określenie metod pozbycia się problemu zdrowotnego. Jego wykonanie jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jak również zupełnie bezbolesne. W Revitum badanie to jest wykonywane jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Po omówieniu wyników możliwe jest przypisanie kuracji, która wzmocni naturalne siły organizmu i pozwoli na usunięcie zanieczyszczeń, które sprzyjają problemom z prostatą. Nie czekaj, aż objawy prostaty u mężczyzn staną się twoim udziałem – już dziś zadbaj o skuteczną diagnostykę!

Leave a Reply