Zauważasz dziwne, nietypowe zachowania u swojego dziecka? Próbujesz dociec, co jest jego przyczyną, ale okazuje się to trudne? To mogą być robaki – nie pozwól, by choroba przez nie powodowana dotknęła organizm Twojego dziecka.
Choroby powodowanej przez robaki lekceważyć nie można. Oto objawy, po których możesz rozpoznać, że stała się ona być może udziałem również Twojego dziecka:
- mdłości
- wymioty i biegunki
- bóle brzucha
- niekontrolowane zgrzytanie zębami
- ustawiczne drapanie się
- wysypki
- zmniejszony apetyt
Objawy wskazujące na robaki u dzieci mogą być mylone z alergią. Często są one bowiem bardzo podobne – na skórze dziecka pojawiają się niepokojące zmiany, a jemu samemu może dokuczać katar. Również atopowe zapalenie skóry może mieć związek z obecnością „nieproszonych gości” w organizmie. Niestety, standardowe badania, np. kału nie zawsze muszą wykazać obecność pasożytów. Dlatego jeśli dziecko od dłuższego czasu odczuwa męczące dolegliwości, nie warto poprzestać na standardowej diagnostyce, ale poszukać innych metod walki z pasożytami.
Lekceważenie kwestii pasożytów u dzieci może być bardzo niebezpieczne, ponieważ ich przedłużająca się obecność w organizmie może mieć bardzo negatywny wpływ na pracę narządów wewnętrznych. Wynika to z faktu, że robaki u dzieci mogą wydzielać szkodliwe dla zdrowia toksyny, które upośledzają pracę układu immunologicznego,co może prowadzić do wystąpienia autoagresji organizmu i pojawienia się takich schorzeń jak reumatyzm, zespół jelita drażliwego czy cukrzyca.
Pasożyty mogą być dosłownie wszędzie! Niezależnie od tego, jak dbamy o rodzinną higienę codziennie jesteśmy narażeni na atak drobnoustrojów. Wystarczy krótki kontakt z zanieczyszczoną wodą (np. podczas kąpieli w jeziorze czy basenie), zjedzenie niedogotowanej potrawy czy nieumycie rąk po skorzystaniu z toalety, by pasożyty dotarły do naszego organizmu.
Pani Mirosława ze Szczecina: Nie wiedziałam że robaki u dzieci mogą być tak trudne do zwalczenia
[pull_quote_center]Córka od dłuższego czasu zachowywała się dziwnie. Nie mogła usiedzieć w miejscu, choć zawsze była spokojna, w końcu zauważyłam, że ciągle się drapie. Dostrzegłam również wysypkę na jej ciele. Wkrótce potem zaczęły się kolejne problemy – lekkie mdłości, później coraz silniejsze, w końcu wymioty i biegunki. Leczenie zastosowane przez lekarza nie przyniosło rezultatów. Pewnego przeczytałem jednak o Teście Obciążeń. Ku mojemu zdziwieniu, moje dziecko zostało szybko i trafnie zdiagnozowane, a późniejsza wizyta u specjalisty Revitum przyniosła poprawę stanu zdrowia córki. Dziś nic już jej nie dolega. Serdecznie polecam Test Obciążeń. Nie warto zwlekać z diagnozą. Może być trudna do przyjęcia, ale czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak częstym problemem są robaki u dzieci.[/pull_quote_center]
Tak komentuje sprawę specjalistka Revitum, Weronika Łapińska:
[quote_box_center]Zagrożenia, z którymi bez większego problemu radzi sobie organizm człowieka dorosłego, dla organizmu dziecka mogą być nie do pokonania. Robaki u dzieci mogą stanowić dla niego poważne zagrożenie, przyczynę takich dolegliwości, jak choćby dolegliwości stawowe czy astma. Dlatego kluczowe jest tu szybkie i dokładne rozpoznanie źródła niepokojących objawów, które zapewnia Test Obciążeń dr Volla.[/quote_box_center]
Nie pozwólmy, bo organizm naszego dziecka został zaatakowany przez robaki. Test Obciążeń dr Volla to skuteczne i nowoczesne narzędzie diagnostyki organizmu. Pozwala szybko i bezboleśnie rozpoznać przyczynę dolegliwości. Jest nieinwazyjne. Późniejsza kuracja, odpowiednio dobrana przez specjalistę Revitum pozwoli skutecznie wspomóc organizm dziecka i sprawi, że robaki u dzieci staną się tylko niegroźnym wspomnieniem.